PETS 2019 w Bydgoszczy

PETS 2019 w Bydgoszczy

Autorka tekstu: Maria Dulcet (RAC Bydgoszcz)

Tegoroczna zimowa konferencja Rotaractu, organizowana przez klub RAC Bydgoszcz, odbyła się w Hotelu Brzoza w dniach 06.03. – 08.03.  Motywem przewodnim spotkania był magiczny świat Harry’ego Pottera. Oprócz wartościowych paneli i szkoleń dla nowych członków, uczestnicy mieli możliwość umilenia sobie czasu wolnego w strefie spa & wellness, którą oferował hotel.

Nasza czarodziejska przygoda zaczęła się już w piątek, kiedy wszyscy uczestnicy zostali przywitani magicznymi eliksirami. Ten wieczór upłynął pod hasłem dobrej zabawy i integracji.

Sobota rozpoczęła się wystąpieniem Gubernatora Elekta, DRCh, DRR i wice DRR-a. Następnie odbyły się warsztaty „Jak liderzy radzą sobie ze stresem?” przeprowadzone przez psychologa i terapeutę – Karola Piaseckiego. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać w grupach plakaty, które następnie były szczegółowo omawiane. W południe rozpoczęły się szkolenia dla przyszłorocznych prezydentów, skarbników i sekretarzy klubów, a przed przerwą obiadową nowi członkowie mieli okazję zadać nurtujące ich pytania na specjalnie przygotowanym dla nich panelu. Po obiedzie zostały omówione wstępne plany na REM w Krakowie wraz z przedstawieniem Komitetu Organizacyjnego. Nie mogło się także obejść bez rozmów związanych z międzynarodowym projektem Free Intelligent Conversation. Po konwersacjach została przedstawiona lista osób, które w niedługim czasie, zawitają do nas w ramach Poland Tripa. Na koniec dnia, w formie dobrej zabawy, odbył się Turniej Trójmagiczny, przygotowany specjalnie na tę okazję przez bydgoski klub. Oprócz quizu, opierającego się na wiedzy o Harrym Potterze, zawodnicy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi zawodnicy Quidditcha poprzez szukanie złotego znicza.

W końcu, po całym dniu pracy, nadeszła godzina 20, a wraz z nią pora na uroczystą galę. Przepięknie przebrani goście po raz kolejny zawitali do naszego świata Harry’ego Pottera. Podczas Yule Ball’u odbyła się loteria, z której dochody zostaną przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Bydgoszczy. Przeprowadziliśmy też konkurs na najlepszy strój oraz uroczyście powitaliśmy nowych członków RAC Bydgoszcz. Zabawa, jak zwykle, trwała do białego rana.

W wydarzeniu uczestniczyło 78 osób, co jest niesamowitym wynikiem. Wierzymy w to, że nasz dystrykt rośnie w siłę i z wydarzenia na wydarzenie ta liczba będzie coraz większa.