ROZWIJAJ SIĘ ROTARACTEM

ROZWIJAJ SIĘ ROTARACTEM

Liczą się papiery – kusy, certyfikaty, dyplomy… Dlatego każdy zapisuje się na (często bardzo kosztowne!) zajęcia, żeby zdobyć potwierdzenie nowo zdobytych umiejętności. A wystarczy zajrzeć do Rotaractu, gdzie – oprócz możliwości rozwoju – czeka na ciebie mnóstwo ciekawych i życzliwych osób!

Czekają też liczne szkolenia! Co roku Rotaract organizuje trzy duże konferencje, podczas których odbywają się panele szkoleniowe. Dowiecie się na nich, m.in., na czym polega praca członków Zarządów klubów, jak dobrze kierować zespołem, jak radzić sobie ze stresem itp. Członkowie Rotaractu często prowadzą też wykłady na temat tego, co sami robią. Opowiadają o swoich pasjach i branżach! Można też posłuchać guest speakerów – gości zapraszanych przez Rotary i Rotaract, którzy odwiedzają kluby i przygotowują krótkie prezentacje. Są nimi aktorzy, poeci, ministrowie, lekarze, politycy i naukowcy. Udział w takich spotkaniach daje możliwość poznania osób z różnych branż, o różnych zainteresowaniach i o różnych celach!

To, jaką drogę wybierzecie, zależy tylko od was!

Rotaract oferuje bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o rozwój zawodowy. Różnorodność wiekowa – a co za tym idzie – zawodowa członków klubu pozwala poznać nowe, dotąd nieznane, kierunki i wymieniać się doświadczeniami. Dzięki opiekującymi się nami Rotarianom zawieramy kontakty z ludźmi, którzy już są specjalistami w swoim fachu. Możemy dzięki nim poznać szczegóły interesującej nas branży i zyskać bardzo cenną wiedzę „od kuchni” – w duchu współpracy i mentoringu, zgodnie z zasadą R.T. Kiyosakiego: „Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł”. Rotary prowadzi zresztą również ogólnopolski program mentoringu „Liderzy przyszłości – Rotary dla Rotaract” – wszystkiego dowiecie się o nim z artykuły Tiny Czapiewskiej!

Dzięki temu, że Rotaract jest organizacją międzynarodową, członkowie klubów mogą rozwijać swoje zdolności językowe oraz poznawać inne kultury i narodowości. Co roku wiele klubów na całym świecie organizuje wyjazdy i wycieczki w ramach projektów międzynarodowych i wymian, np. kanadyjski program „PACE” – The Pacific Canada Experience Exchange. Organizatorzy co roku zapraszają do siebie sześć osób na 10- dniową wycieczkę po Kolumbii Brytyjskiej. Wystarczy złożyć aplikację, kupić bilety i… pozostaje nam tylko czekać i przygotowywać się do podróży. Korzyści, jakie uzyskamy z podobnych programów wyjazdowych, są bezcenne – poznajemy nowe, fantastyczne osoby, a kontakt z nimi pozostaje na lata, odwiedzamy niezwykłe miejsca, które na długo zostaną w naszej pamięci, odkrywamy nową historię i tradycje, rozwijamy nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.

Poza tym możemy wybrać się na wymianę międzynarodową, wymianę stażową, wymianę rodzin, wymianę krótkoterminową… A to tylko część możliwości rozwoju, które oferują nam Rotary i Rotaract. Nie sposób spisać ich wszystkich w jednym artykule… ale wystarczy zapytać członka dowolnego klubu Rotaract, który chętnie ci o wszystkim opowie! Jeśli chcesz zdobyć nową umiejętność lub rozwinąć swoją pasję, to na pewno uda ci się to właśnie w Rotarakcie. Zapraszamy!

Autorzy: Paweł Sosiński i Jakub Kornet, RAC Warszawa